تور مالزی | سنگاپور

تور سنگاپور

بازار های خیابانی کوالالامپور

بازارهای خیابانی در کوالالامپور

کسانی که برای اولین بار به مالزی سفر میکنند میتوانند برای خرید سوغات به مراکز فروش مراجعه کنند اما ما به شما بازار های روزانه و شبانه کوالالامپور را پیشنهاد  میکنیم! بازار هایی که در عین سادگی بسیار دلچسب و جالب خواهند بود در این بازار ها شما میتوانید با فرهنگ اصیل مالزی آشنا شوید و از تور مالزی خود لذت ببرید!!!

این راه های پر جنب و جوش با ارائه ی آرایشی گیج کننده از محصولات تازه، البسه، صنایع دستی، لوازم فرعی و جواهرات، همگی با قیمت های عالی، مکانی بسیار مناسب برای کسانی هستند که از گشتن در مراکز خرید شیک و تجاری شده ی شهر خسته شده اند.

بهترین مکان برای گردشگران

این بازارهای فضای آزاد که از طلوع آفتاب تا پس از نیمه شب باز هستند، ممکن است واقعاً گرم و مرطوب شوند، بنابراین اکیداً توصیه می کنیم لباس ها و کفش های راحت بپوشید و همچنین آب زیاد بنوشید. پنج بازار خیابانی کوالالامپور که از منطقه ی نمادین خیابان پتالینگ (Petaling Street) تا بازار چوکیت (Chow Kit Market) (بزرگترین بازار مرطوب کوالالامپور)، گسترده شده اند، علاوه بر اینکه در مرکز شهر قرار دارند، به وسیله ی LRT یا قطارهای مونوریل نیز به آسانی قابل دسترس هستند.

بازارهای خیابانی خیابان پتالینگ

خیابان پتالینگ که به عنوان محبوب ترین بازار خیابانی کوالالامپور شناخته می شود، منطقه ی خریدی سرزنده و پر جنب و جوش در محله چینی های کوالالامپور است که صدها غرفه در آن همه ی انواع کالاها را با قیمت های بسیار ارزان به فروش می رسانند.

بازارهای خیابانی کاستوری واک

در کنار بازار مرکزی پیاده راه کاستوری (Kasturi Walk) قرار دارد، که انبوه گردشگران برای خرید انواع کیف دستی، ساعت، تی شرت، دمپایی انگشتی به آن وارد می شوند و همزمان مزه ی برخی از میوه جات و خوراک های سرپایی عرضه شده را هم امتحان می کنند-فرق این جا با خیابان پتالینگ این است که ازدحام های پرتکاپو و کوچه راه های (غالباً) کثیف را ندارد.

بازار چو کیت

بازار چو کیت که به عنوان بزرگ ترین بازار مرطوب مالزی شناخته می شود، به داشتن صحنه ای سرزنده و فرهنگ آموز مشهور است و در آن ردیف روی ردیف خوراک های دریایی، گوشت، سبزیجات تازه، میوه های محلی و ادویه جات چیده شده است.

بازار جالان ایمبی

جالان ایمبی (Jalan Imbi) بازار صبحگاهی است که در قلب بوکیت بینتانگ قرار دارد و محصولات محلی از ادویه جات، تا میوه ها و انواع گوشت تازه به قدری در آن عرضه می شود که خریداران صبحگاهی را راضی نگه می دارد؛ ؛ اما این بازار مکانی دلپذیر در کوالالامپور برا خوردن صبحانه نیز به شمار می رود، چون طیف گسترده ای از خوراک های اصیل و ارزان قیمت محلی را ارائه می کند.

یکشنبه بازار کامپونگ بارو

یکشنبه بازار کامپونگ بارو (Kampung Baru) غالباً در دست جامعه ی مالایایی منطقه قرار دارد و آن ها این بازار را به مرکزی برای عرضه ی البسه (مثل سارونگ، باجو کورونگ و سونکوک)، صنایع دستی و جواهرات تبدیل کرده اند.

 

مطلب پیشنهادی

خیابان پتالینگ

خیابان پتالینگ در کوالالامپور یکی از مکان های تجربه آموز

خیابان پتالینگ  در کوالالامپور   خیابان پتالینگ در کوالالامپور یکی از مکان های تجربه آموز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *