تور مالزی | سنگاپور

تور سنگاپور

بهترین زمان تور مالزی چه موقع از سال است ؟

بهترین زمان تور مالزی با یک بررسی سریع و کوتاه

بهترین زمان تور مالزی چه موقع از سال است ؟

در ایران خیلی از دوستان هموطن که قصد رفتن به تور مالزی را دارند ، فکر می کنند که مالزی کشوری گرم و استوایی هست که در تمام سال یک آب و هوای یکنواخت و بدون تغییر دارد.

در صورتی که بهتر است مطلب زیر را بخوانیم تا قضاوتی درست درباره زمان سفر به کشور مالزی داشته باشیم.

طبیعت مالزی | بهترین زمان تور مالزی

به طور کلی، آب و هوای استوایی مالزی و البته با رطوبت بالا آن هم در تمام سال ممکن است برای بعضی از افراد آزار دهنده باشد.

دمای هوای این کشور سرسبز ، در تمام طول روز از ۳۰ درجه بیشتر می شود و شب ها هم کمتر از ۲۰ درجه نمی شود.

آب و هوای این کشور، تقریبا همیشه ثابت است و چندان تغییری نمی کند و دلیل آن هم، وجود کوه های Titiwangsa در شرق کشور و جزیره سوماترا است که مانند حصاری این کشور را محاصره کرده اند و به همین دلیل،

در هر ماه فقط ممکن است چند درجه تغییر دما داشته باشد. اما اگر به مالزی سفر می کنید، چیزی که باید همیشه منتظر آن باشید، بارش باران است. طبیعت سرسبز و زیبای جنگلی این کشور هم به دلیل بارش همین باران هاست.

بهترین زمان تور مالزی چه موقع از سال است ؟
بهترین زمان تور مالزی چه موقع از سال است ؟

زمان تور مالزی را چگونه انتخاب کنیم ؟

ماه های سپتامبر تا آوریل، فصل بارش باران های موسمی در این کشور است اما با این حال باز هم هوا گرم است.

در ماه های اکتبر و نوامبر که میزان بارش باران به ۲۷۰ میلیمتر می رسد، با بارانی ترین ماه سال روبرو هستیم و ماه ژانویه با ۱۸۰ میلیمتر بارش، خشک ترین ماه سال در مالزی است.

در مورد بهترین زمان تور مالزی باید گفت همان طور که می دانید گردشگران مالزی به دلایل مختلفی به این کشور سفر می کنند، علاوه بر لذت بردن از ساحل و دریا و طبیعت زیبا، بازدید از جاذبه های فرهنگی تاریخی این کشور و یا تجربه ی طعم غذاهای محلی، می تواند دلایل دیگری باشد.

اگر می خواهید برای تفریحات ساحلی به این کشور بروید، باید اول منطقه سفرتان را مشخص کنید چون سفر به هر منطقه در زمان خاصی از سال مناسب است.

به طور کلی، بهترین زمان سفر به ساحل شرقی مالزی بین ماه های جون تا جولای است که با بارش کمتری مواجه می شوید.

اگر هم در ماه های نوامبر تا فوریه به این کشور سفر کنید منطقه ی مناسب، ساحل غربی شبه جزیره است و برای گردش در سارواک هم ماه های جون تا جولای مناسب هستند.

در تور مالزی چه لباسی بپوشیم

در هر وقتی از سال که به این کشور بروید، لباس کتان و غیر جذب، گزینه ی مناسبی است. علیرغم اسلامی بودن کشور، پوشش در آن آزاد است .

اما، خانم ها برای جلوگیری از جلب توجه بهتر است لباس های کوتاه نپوشند و در آخر هم اینکه با توجه به متغیر بودن آب و هوا ، بهتر است همیشه چتر همراهتان داشته باشید!

مطلب پیشنهادی

غذای آسام لاکسا در کوآلالامپور

غذای آسام لاکسا در کوآلالامپور

    غذای آسام لاکسا در کوآلالامپور     امروز در این مطلب سعی دارم تا یکی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *