تور مالزی | سنگاپور

تور سنگاپور

لنکاوی Langkawi بهشت پیدا شده !

لنکاوی Langkawi بهشت پیدا شده !

لنکاوی مالزی در اصل یک مجمع الجزایر با 104 جزیره بزرگ و کوچک است . که بیشتر این جزایر قابل سکونت نیستند و از جنگلهای انبوه پوشیده شده اند.

جزیره پولائو لنکاوی را بزرگترین جزیره این مجمع الجزایر باید دانست که منطقه ی آزاد تجاری و از هزینه های گمرک معاف می باشد.

نام لنکاوی که نام بزرگترین جزیره هست به معنی عقاب قهوه ای می باشد که برخی قدمت این نام گذاری را قرن 16 میلادی دانسته اند.

لنکاوی Langkawi بهشت پیدا شده !
لنکاوی Langkawi بهشت پیدا شده !

لنکاوی به زبان مالایایی به معنای عقاب قرمز-قهوای‌ است زیرا که در زبان مالایاها، واژه helang به معنای عقاب است و کوتاه‌شده آن lang می‌شود، درحالی‌ که Kwai نام نوعی گچ قرمزی بوده که از آن برای علامت‌گذاری در کالاها و محصولات استفاده می‌شده است.

به همین خاطر است که مجسمه عقاب به عنوان سمبل لنکاوی در میدان عقاب در شهر Kuah خودنمایی می کند.

افسانه ای محلی بیان می کند که زنی به نام ماهسوری به خاطر یک تهمت ناروا کشته می شود و به همین خاطر لنکاوی به مدت 200 سال به نفرین این زن گرفتار می شود!

مردم باور دارند که اندکی بعد از کشته شدن این زن ارتش سیام در دو حمله در سالهای 1821 و 1822 میلادی توانست این جزیره را تصرف کند و تا سال 1957 بدبختی های این مردم با استثمار انگلستان ادامه داشته است.

اولین مردمان لنکاوی

شاید اولین مردمان این جزیره همان دزدان دریایی بودند که از قدیم الایام مکانی بسیار مناسب برای دزدان دریایی بود تا اینکه در سال 1945 و 1946 میلادی توسط انگلیسی های که از آنها صدمات فراوان دیده بودند از بین رفتند.

رشد و ترقی لنکاوی را باید مرهون زحمات نخست وزیر ماهاتیر محمد باشد که از سال 1986 میلادی برنامه ریزی های زیادی برای لنکاوی داشته است. تا جایی که در حال حاضر میلیون ها توریست در قالب تور مالزی لنکاوی هر ساله از این ایالت مالزی دیدن می کنند.

آب و هوای لنکاوی:

میزان بارندگی متوسط سالانه لنکاوی بیش از 2.400 میلی‌متر است. ماه‌های دسامبر تا فوریه، ماه‌های خشک و بدون بارندگی است درحالی‌که مارس تا نوامبر، زمان بارندگی است. سپتامبر اوج بارندگی در لنکاوی است که متوسط بارندگی در آن بیش از 500 میلی‌متر است.

جاذبه های توریستی و گردشگری لنکاوی
جاذبه های توریستی و گردشگری لنکاوی

جاذبه های توریستی و گردشگری لنکاوی :

لنکاوی در سال 2007 میلادی عنوان ژئوپارک جهانی از طرف یونسکو دریافت کرد. و بیشک به خاطر مناظر شگفت انگیز طبیعی که در این مجمع الجزایر وجود دارد آنرا باید بهشت گمشده که نه بهشت پیدا شده نامید.

مشهورترین سواحل لنکاوی :

Pantai Cenang، Pantai Tengah، Burau Bay، Pantai Kok و Datai Bay می‌باشند.

Pantai Cenang جزیره‌ای بسیار زیبا می باشد که می توانید عکس هایی حیرت‌انگیز کارت‌پستالی از آنجا بگیرید.

خط ساحلی نسبتاً طولانی شنی و سفیدش آن را همچون نگینی در میان آب‌های ارغوانی تبدیل کرده، در دل این ساحل زیبا، تعداد زیادی رستوران، بارها برای تفریحات و سرگرمی‌های عصرانه، موسیقی محلی زنده و بسیاری دیگر وجود دارد.

دیگر دیدنی ها و جاذبه های گردشگری لنکاوی :

  • جزیره ی دریایی آیلند هاپینگ (Island Hopping)
  • پارک کروکودیلها
  • جزیره لنکاوی و میدان عقاب
  • پل هوایی لنکاوی
  • اکواریوم لنکاوی
  • باغ برنج لامان
  • آبشارهای تلاگا توجو یا هفت چشمه
  • پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی

مطلب پیشنهادی

معبد تین هو در کشور مالزی

معبد تین هو یکی از معابد مشهور در کشور مالزی در استان کوالالامپور است . …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *